ФТН на Сајму образовања „ИНДЕКС 2015“

13. 02. 2015

Факултет техничких наука учествовао је на овогодишњем 11. Сајму образовања „Индекс 2015“ који традиционално организује Туристичка организација Чачка у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, Школском управом Моравичког округа и Националном службом за запошљавање.

Indeks FTN

Матурантима су представљени студијски програми, пет програма четворогодишњих основних академских студија и интегрисане академске студије које трају пет година, на које у школској 2015/2016. години могу конкурисати на Факултету техничких наука у Чачку. Такође, представљен је  програм бесплатне припремне наставе, за који је пријављивање кандидата у току. Припремна настава ће се реализовати из пет предмета који ће будућим студентима значајно олакшати полагање пријемног испита.

У присуству професора, у сајамском представљању ФТН, асистенти факултета будућим колегама говорили су о начину студирања, студентском животу и предностима студирања на Факултету техничких наука у Чачку.

Indeks FTN

Уз запажену посету великог броја ученика завршних разреда гимназија и средњих стручних школа са подручја Моравичког округа, на овогодишњем сајму је учествовало око 40 факултета, академија и високих школа из читаве Србије.  Поједине школе организовале су групни долазак на сајам, а будући студенти кажу да им овај вид представљања студијских програма значи како би добили што више информација о студијским програмима и начину студирања. Заједничко за већину младих људи било је питање какве су могућности запошљавања у земљи и иностранству са знањима и звањима која буду стекли по окончању студија.