Студенти ФТН учествовали на Електријади

27. 05. 2016

Студенти Факултета техничких наука у Чачку учествовали су на 56. Електријади, одржаној у Риминију у Италији, међународном сусрету студената електротехнике, који се организује више од пола века и сваке године окупи више од две хиљаде студената електротехнике са подручја бивше Југославије и других држава југоисточне Европе. Поред научног рада студената и такмичења у знању, на Електријади се представљају и популаришу и друге сфере активног студентског живота: спортска такмичења, едукативни програми, забава, дружење.

Електријада 2016

Формални део ове манифестације чине такмичења у знању и спорту, где су  се студенти такмичили у знању и спорту, индивидуално и екипно, презентовали су радове и пројекте, размењивали искуства о савременим достигнућима из области електротехнике, трендовима у образовању.