Основци посетили ФТН Чачак у оквиру пројекта „Играмо се и учимо, са Теслом се дружимо"

3. 05. 2023

Ученици четвртог разреда Основне школе „Др Драгиша Мишовић“ из Чачка посетили су Факултет техничких наука у Чачку, у оквиру пројекта „Играмо се и учимо, са Теслом се дружимо''. Ђаци су обишли факултет и кроз игру извели више њима примерених експеримената у Лабораторији за електричне машине.

Професори и асистенти ФТН Чачак пружили су подршку овом пројекту и помогли у реализацији једне од тема, „Открића и експерименти Николе Тесле''  у оквиру тематског дана „Магична наукица''. Преко 90 основаца имало је прилику да се кроз предавања и игру упозна са ликом и делом Николе Тесле.

Компанија Pertini Toys уз подршку Министарства просвете Републике Србије у 2023. години, која је назначена као Теслина година, започела је реализацију пилот пројекта „Играмо се и учимо, са Теслом се дружимо“.