Европска ноћ истраживача на ФТН у Чачку

1. 10. 2023

У оквиру 14. Европске ноћи истраживача, на Факултету техничких наука у Чачку одржана је радионица под називом „Електроника међу нама“. Проф. др Предраг Петровић одржао је предавање о историјату, развоју, трендовима и перспективама ове актуелне научне дисциплине пред више од 50 ученика средњих школа из Чачка и њихових предметних наставника.

Асистент Михајло Татовић упознао је присутне са опремом, могућностима и истраживањима која се спроводе у Лабораторији за електронику. Кроз ове активности ђаци су имали прилику да се упознају са могућностима студирања на Факултету техничких наука у Чачку.