Факултет техничких наука у Машинско – техничкој школи у Краљеву

20. 05. 2024

Факултет техничких наука у Чачку представио је свој рад и студијске програме за упис предстојеће генерације студената у Машинско – техничкој школи „14. октобар“ у Краљеву.
Факуктет је, на позив школе, био гост на манифестацији организованој поводом републичког такмичења у текстилству, на ком су учествовале 23 школе у пет различитих дисциплина.

Ученици завршних разреда су у школском амфитеатру заинтересовано слушали шта Факултет техничких наука у Чачку нуди будућим студентима прве године, како у погледу формалног образовања тако и у вези ваннаставних активности.
Поједини ученици су истакли да су већ активни на часовима припремне наставе у организацији факултета и да се редовно информишу и прате све предуписне активности. Постављали су и питања у вези пробног пријемног испита за који су такође исказали интересовање и истакли да ће своје знање најпре тада опробати.