Ученици Техничке школе из Чачка посетили ФТН

3. 03. 2022

Ученици треће и четврте године Техничке школе из Чачка посетили су  1. и 2. марта  Факултет техничких наука. Домаћин ове посете био је др Милан Добричић, проф. струк. студија, који је средњошколцима, између осталог,  представио лабораторије у којима су приказани експерименти и експонати студената Факултета.

Ђаци  треће године који се школују за звање електромеханичар за термичке и расхладне уређаје посетили су лабораторију за електричне машине.

У оквиру посете ученици завршне године смера електотехничар енергетике имали су прилику да се упознају са радом лабораторије за електромоторне погоне.

Ученици који су заинтересовани  да своје школовање наставе на Факултету техничких наука имали су  прилику да се упознају са студијским програмима академских и струковних студија, као и могућностима које пружа студирање на ФТН-у.